Soru:
Aynı ikili üzerinde işbirliği içinde çalışmak için araçlar
Ange
2013-03-28 14:39:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aynı ikili (mümkünse paralel olarak) üzerinde işbirliği içinde çalışmak için işe yaradığı kanıtlanan çalışma aracı / metodolojisi nedir?


Uzun zaman önce başkalarıyla bilgi paylaşmak için çeşitli yöntemler kullandım , ancak paralel değil:

  • IDB'yi &'a geri gönderme
  • bir havuzda TXT notlarını paylaşma
  • IDB'yi IDC'ye aktarma ve IDC'yi havuz

Ancak, bunların hiçbiri gerçekten verimli değildi. Ortak çalışmaya yönelik daha iyi metodolojiler ve araçlar arıyorum.

Önerileri sorudan ayırmalı ve bir cevap olarak göndermelisiniz (soruyu gerçekten cevapladıkları için).
@AsheeshR: Posterin, yapılan konu / araştırma hakkında biraz fikir vermesi beklenir. Olası cevapları listelemek ve bunu / neden tatmin edici olmadıklarını açıklamak tam olarak budur.
Altı yanıtlar:
#1
+17
Ange
2013-03-28 14:44:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

potansiyel (ancak denenmemiş) öneriler:

#2
+17
Mick
2013-03-28 19:57:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@ ange'nin yanıtını genişletmek gerekirse, IDA Toolbag, "Kuyruklar" özelliğini kullanarak işbirliğine yönelik hafif bir çözümdür. Çalıştığını test ettim ve sorunuzda bahsettiğiniz tüm özellikleri sağladığına inanıyorum.

enter image description here

enter image description here

Diğer kullanıcıların aynı IDA sürümüne sahip olması gerekip gerekmediğini biliyor musunuz? Kullanırken birçok sorun var mı yoksa tam olarak beklendiği gibi mi çalışıyor? - Merak ediyorum, IDA için her zaman iyi bir işbirliği aracı istemişimdir, Alet Çantası gerçekten umut verici görünüyor ...
#3
+5
samuirai
2013-03-28 19:45:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dexter, ortak çalışma özelliklerine sahip statik bir android uygulama analiz aracıdır. Daha fazla bilgi için bu araçla ilgili ilk halka açık konuşmaları burada: SIGINT12 - Android Analysis Framework.

#4
+3
Dominik Antal
2013-12-18 15:15:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu araçları listeye eklemek istiyorum:

  • IDASynergy - IDAPython Eklentisi ve sonuçta ortaya çıkan bir kontrol sürümü sistemi kombinasyonu IDA Pro için ters mühendislik işbirliğine dayalı yeni bir eklentide.

  • OllyMigrate - Hata ayıklayıcılar arasında geçiş yapmak için en yeni araç enter image description here

  • MapConv - IDA .map dosyalarını OllyDbg'ye aktarın (etiketler + yorumlar) enter image description here

  • IDASync - OllyDbg desteği için IDA ortak çalışma aracı + OllySync. enter image description here

  • qb-sync - Senkronizasyon WinDbg ile IDA

İlgili teknik inceleme.

#5
+3
NirIzr
2018-06-10 06:43:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Github'da aktif olarak geliştirilen yeni bir araç IDArling 'dir (Önceden IDAConnect olarak adlandırılıyordu). Geliştiricileri Alexandre Adamskiand ve Joffrey Guilbon'a göre, SolIDArity (2016'da biraz gürültü çıkaran ancak hiçbir zaman piyasaya sürülmedi) ve diğer projelerden ilham aldı.

Bu bir IDA python. geliştiricilere göre hala devam eden bir çalışma olmasına rağmen, halihazırda küçük bir kullanıcı tabanı kazandığını ve günümüzde oldukça işlevsel ve kullanılabilir olduğunu gösteren bir proje.

Diğer pek çok projenin aksine (en azından şimdilik, 2018) günlük / haftalık bazda taahhütleri görür. Ayrıca 2018 IDA eklenti yarışmasında birincilik ödülü ödüllendirildi.

Henüz onu kullanmaktan zevk almadım.

#6
+1
auspicious99
2020-05-03 18:04:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Diğer yanıtlardaki listelerde Ghidra 'yı göremiyorum, bunun nedeni muhtemelen bu sorunun 2013 yılında sorulmuş olması ve Ghidra’nın daha yakın zamanda kamuya açıklanmış olmasıdır.

Ghidra, yerleşik ortak çalışma araçlarıyla birlikte gelir. Bir tersine mühendislik projesinde işbirliği yapmak isteyen her kullanıcı Ghidra sunucusuna bağlanacaktır. Bu, Ghidra kullanıcılarının erişebileceği herhangi bir bilgisayarda çalıştırılabilen basit bir sunucudur. Paylaşılan proje için de ağ depolaması sağlar. Kullanıcı erişimini kontrol eder, dosya sürümü sağlar ve teslim etme, teslim alma ve sürüm geçmişini destekler. Oldukça temiz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...