Soru:
Bilinmeyen bir donanım parçasını açarken hangi güvenlik adımları izlenmelidir?
Devdatta Tengshe
2013-03-20 08:34:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda, büyükbabamın tavan arasında çeşitli kadranlar ve bilinmeyen soketler bulunan plastik bir kutu buldum.

Yaklaşık 12 "x8" x4 ".

Plastikten , 1980'lerin eseri gibi görünüyor. Etrafa sordum ve kimse ne olduğunu bilmiyor.

Açarken hangi güvenlik önlemlerini almam gerekiyor?

Bir resmini gönderebilir misin? Birisi onu tanımlayabilir. Her halükarda, kendi güvenliğiniz için endişeleniyorsanız, eski bir donanım parçasını açmak oldukça güvenlidir. Ancak donanımı bozma konusunda endişelenme olasılığınız daha yüksektir - bu yüzden bir resmini yayınlamak isteyebilirsiniz
Maalesef ürünün bir resmine sahip değilim. Ve hala büyükbabamın evinde.
Bir cevap:
#1
+11
WPrecht
2013-03-20 17:31:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir teknolojik donanımı açmanın en büyük tehlikesi (kırmak dışında) elektrik çarpmasıdır. Ekipman, özellikle eski şeyler, ama gerçekten evin şebekesine takılmak üzere tasarlanmış herhangi bir şey, güç devrelerinde büyük kapasitörler içerebilir. Bunlar, büyük bir şoka neden olacak şaşırtıcı bir yükü depolayabilir. Çoğu modern ekipman, onları dakikalar ila en fazla bir saat içinde güvenli hale getiren sızdırma dirençleri kullanır. Ne hakkında olduğunuzu bilmiyorsanız, eski ekipman bir veya üç gün boyunca fişten çıkarılmalıdır.

Özellikle daha eski CRT monitörleri ve TV'ler, binlerce volt çalıştıran ve tutacak elektron tabancası için bir geri dönüş transformatörü devresi içerir. bir süreliğine ücretlendirme (marka ve yaşa bağlı olarak saatler / günler).

Kapasitörler şarjı ne kadar süreyle depolar? Sanırım bu ekipmana en az on yıldır dokunulmamış / şebekeye bağlanmamış.
Tüm kapasitörler, sonunda onları boşaltacak olan bir miktar sızıntıya sahiptir. On yıldan sonra, bu skorda kesinlikle güvendesiniz. Çoğu güç devresi için en fazla birkaç gün konuşuyoruz. Bazı gerçek kapasitörler için belki daha uzun (bir veya iki hafta) (bir sodanın boyut veya daha büyük olabileceğini düşünün).
+1, soruyu okuduğumda aklıma gelen ilk şeydi. zzzzzap!


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...