Soru:
Windows Yürütülebilir Dosyalarını Gizleyen
mrduclaw
2013-03-23 14:34:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

GCC, derlenmiş yürütülebilir dosyanızı gizlemek için kullanılabilecek optimizasyon eklentileri yazmanıza olanak tanır, ancak bu mingw 'e taşınmamıştır. LLVM, Windows.h dahil edildiğinde barfs dışında benzer bir şeye izin verir.

Bağlantı zamanından hemen önce AST'ye erişmeme ve bir Windows çalıştırılabilir dosyası oluşturmama izin verecek bir derleyici var mı ?

Derleyicide * neden "windows.h" * 'ye ihtiyacınız var?
Pencerelerde clang'ın çalışması için pek çok çalışma yapıldı. Geçmeniz gereken bazı bayraklar vardır (-fms-uzantıları gibi). Sanırım bu noktada clang ekibi windows üzerinde çalıştıklarını duyuruyor. H, daha önce çalıştığını biliyorum
@IgorSkochinsky Lütfen cehaletimi affedin, bu Microsoft'ta hafif miydi yoksa tamamen yanlış bir şey mi yapıyorum?
@Andrew Daha önce `-fms-extensions` geçmeyi denedim, ancak sorunlarla karşılaştım. Bu birkaç ay oldu, belki şimdi düzeltildi. Teşekkürler.
"Gizlemek" bir soruyu gündeme getiriyor: Ne için? Ne elde etmek istiyorsun?
@0xC0000022L "Bir miktar gizleme elde etmek istiyorum" sanırım yeterli değil? Bence bu, tersine mühendisliği zorlaştırmanın bir yolu olarak derleyici yapıtlarını gizleme sorusuyla ilgili.
@mrduclaw: aldım. Hayır, bu şekilde çok mantıklı. Bununla birlikte, böyle bir durumda ele almanız gereken eserlerin, ikiliye bağlı olan şeyleri de içerdiğini düşünüyorum. Yani Sadece derlediğiniz şeyler değil, aynı zamanda "libgcc" gibi * bağladığınız şeyler.
@0xC0000022L Kabul Edildi, yine de bazı sorunlar olacaktır. Ancak işlev prologlarını ve epilogları değiştirmek yine de eğlenceli olabilir.
Iki yanıtlar:
#1
+7
Rolf Rolles
2013-04-03 14:02:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bakmak isteyebileceğiniz birkaç şey:

Biraz açıklığa kavuşturmak gerekirse: kitap çok iyidir, ancak belirli derleyiciler için nasıl yazılacağı (uzantılar) ile ilgili değildir. Genel olarak programlara gizleme uygulamak için program dönüşümlerinin altında yatan kavramları kapsar.
#2
+2
newgre
2013-04-03 13:26:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

phoenix adında bir derleyici altyapısı vardı ( wikipedia 'a da bakın). Bunu bazı program dönüşümleri için bile kullandım, ancak maalesef MS'in "Topluluk Teknolojisi Önizlemesi (CTP)". Şimdi ölmüş gibi görünüyor, MS araştırma sayfasındaki bağlantıların her biri için 404'ler alıyorum, bu yüzden bana göre bu proje durduruldu.

LLVM / CLANG'ı kullanmakla ilgileniyorsanız Windows, LLVM'yi VS içinden kullanmak için bir uzantı sunan bu sayfaya bir göz atmak isteyebilirsiniz. Kısa bir deneme yaptım ve hakkında fazla bir şey söyleyemem, ancak Windows üzerinde LLVM için uzantıları derlemenize ve oluşturmanıza izin vermelidir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...